Opakowania i pudełka na wyroby cukiernicze - przegląd

Opakowania i pudełka na wyroby cukiernicze - przegląd

Zarówno profesjonalni cukiernicy, którzy sprzedają swoje wyroby, jak i amatorzy tworzenie słodkich wypieków, wręczający swoje dzieła najbliższym, potrzebują odpowiednich opakowań na swoje wyroby. Ciasta i torty, to niezwykle delikatne twory, które łatwo jest uszkodzić. Dlatego jeśli chcemy kupić urodzinowy tort lub wykonać go samodzielnie, odpowiednie pudełko na tort będzie niezbędne, aby zapakować przysmaki i je przetransportować.

Opakowania cukiernicze — jakie są ich rodzaje?

Opakowania na tort lub innego rodzaju słodkości powinno być wykonane z dobrej jakości, odpowiednio grubej tektury, która została dopuszczona do kontaktu z żywnością. Idealnie jeśli są rozkładane, dzięki czemu pozwalają na łatwe włożenie produktu do środka. Tak samo, jeśli boki pudełka będą dawały możliwość, aby je rozpiąć, można będzie wyjąć słodkości bez ryzyka, że je uszkodzimy. Do transportowania większych ciast bardzo przydatne są pudełka z rączkami.

Pudełka cukiernicze mogą być w klasycznym, białym kolorze, jak również mogą posiadać rozmaite zdobienia, które nadają im bardziej eleganckich charakter. Świetną opcją jest możliwość wykonania indywidualnego nadruku na pudełku na tort. Można w ten sposób wyeksponować logo cukierni, umieścić dowolne hasło lub życzenia.

Jakie rodzaje opakowań cukierniczych można najczęściej spotkać?

- Pudełka na torty z rączką — znane też jako koszyczki na torty.
- Kartonowe opakowania na ciastka z zamknięciem.
- Pudełka z okienkiem, eksponujące zawartość.
- Kartoniki szufelki — otwarte z jednej strony, dające możliwość łatwego wkładania wyrobów.

Zalety opakowań cukierniczych

Pudełka na torty i ciastka mają za zadanie przede wszystkim chronić delikatną zawartość. Karton utrzymuje też stałą temperaturę, reguluje wilgotność i gwarantuje utrzymanie jakości produktu. Opakowania są też niezbędnym elementem podczas transportu, ponieważ mają zapewnić ochronę przed pokruszeniem czy rozwarstwieniem. Ponadto pudełka powinny być ergonomiczne, o kształcie dopasowanym do rodzaju i wielkości wypieku. Zbyt duże będzie powodowało przemieszczanie się zawartość, zbyt małe z kolei może uszkodzić zdobienia ciast. Cechą dobrego opakowania, jest także możliwość łatwego otwierania i ponownego zamykania.

Opakowania cukiernicze, są tak samo ważne jak sama jakość ciast, tortów i babeczek, które zostaną w nie zapakowane. Pozwalają zachować właściwości słodyczy i zachować ich pierwotny wygląd, nawet jeśli muszą przebyć długą drogę od cukierni do miejsca docelowego.

Róznego rodzaju opakowania na wyroby cukiernicze, takie jak pudełka na tort, znajdziesz w hurtowni https://e-hurtownia-opakowan.pl/dla-gastronomii-c100.

Tagi:

Podobne artykuły

Napisz komentarz