Jak planować posiłki?

Jak planować posiłki?

Codzienny problem pod tytułem "Co zjeść?" może niedługo zniknąć z twojego życia. Planowanie posiłków umożliwi Ci wcześniejsze przygotowanie jedzenia, dzięki czemu nie będzie konieczne zamawianie jedzenia na szybko. Planowanie posiłków nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale także będzie stanowić świetną przygodę. Zorganizowanie tego elementu życia pozwoli Ci zaoszczędzić dużą ilość czasu, którą będzie mogła być poświęcona na inne czynności.

Zadecyduj jaki masz plan

Postaw sobie cele żywieniowe. W zależności od tego jaki styl życia prowadzisz, możesz dostosować sobie dietę idealnie odpowiadającą twoim potrzebom. Jeżeli chodzisz na siłownie i w planach masz nabranie masy mięśniowej postaw na posiłki z dużą zawartością białka. Jeżeli planujesz schudnąć, odstaw węglowodany i skup się na warzywach. W internecie istnieje wiele sprawdzonych diet. Zastanów się również ile posiłków dziennie chcesz spożywać. Wystarczą Ci 3 posiłki, czy jednak potrzebujesz więcej. Określ swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Sprawdź kaloryczność określonych produktów, zadbaj o to by w diecie nie brakowało żadncyh składników odżywczych.

Stwórz bazę przepisów

Lubisz eksperymentować czy jednak trzymać się sprawdzonych przepisów? Może byłeś ostatnio w fajnej knajpie, która serwowała genialny makaron i zastanawiałeś się jak zrobić go w domu? Możesz zainwestować w książki kucharskie lub pooglądać ludzi w internecie gotujących fajne rzeczy. Zastanów się na jakie potrawy masz zawsze ochotę. Poszukaj przepisów, które nie wymagają od Ciebie długiego stania w kuchni. Znajdź kilka przepisów, które staną się twoimi popisowymi daniami, ale pamiętaj także o szybkich potrawach. Szybko gotujący się makaron oraz słoik pesto nie raz uratują cię od głodu. Zainwestuj w toster. Możesz robić w nim nie tylko tosty.

Zaplanuj zakupy wcześniej

Staraj się zrobić listę zakupów. Wybierz dzień tygodnia, w którym możesz poświęcić chwilę na planowanie. 30 minutowe spisanie listy zakupów oraz planu gotowania znacznie ułatwi Ci radzenie sobie z posiłkami w kolejnych dniach tygodnia. Rób duże zakupy raz w tygodniu. Oszczędzą Ci one czas oraz pieniądze. Pamiętaj, że nie musisz kurczowo trzymać się listy. Jeżeli w sklepie obok jest świetna cena na kurczaka, możesz kupić go więcej i po prostu zamrozić. Staraj się zawsze mieć w domu parę produktów z długim terminem przydatności, nie wiesz kiedy wypadnie Ci sytuacja, w której nie będziesz miał czasu zrobić zakupów.

Planowanie posiłków znacznie uprości twoje codzienne życie. Do wspólnego gotowania możesz zaangażować rodzinę lub przyjaciół. Spędzicie wtedy wspaniały wspólny czas, który zaowocuje pysznymi daniami.

Podobne artykuły

Napisz komentarz